fbpx

Kredyt hipoteczny – Szczecin

Własne mieszkanie lub dom jest marzeniem każdego z nas – cenimy sobie niezależność, bezpieczeństwo i możliwość zadbania o przyszłość naszej rodziny. Współcześnie potrzebę tę realizujemy w większości przypadków w ramach finansowania zewnętrznego, a z pomocą przychodzi nam kredyt hipoteczny. Umożliwia on nam zakup mieszkania lub domu (zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego), a także działki pod jego budowę. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale kredyt hipoteczny obarczony jest najniższym oprocentowaniem ze wszystkich dostępnych na rynku rozwiązań – w związku z faktem, iż jest to kredyt zabezpieczony hipoteką nieruchomości, na zakup której go zaciągamy.

Ponadto jest to kredyt celowy, który wiąże nas z bankiem na stosunkowo długi okres, bo nawet na 35 lat. Z drugiej strony pamiętać musimy, że im dłuższy czas kredytowania, tym niższa rata. Kredyt hipoteczny charakteryzuje się także jedną z najbardziej wnikliwych i czasochłonnych procedur przyznawania, a to ze względu specyfikę analizy kredytowej, która mu towarzyszy. Zakłada ona bowiem zarówno analizę prawną, jak i techniczną oraz finansową, co nie powinno nikogo dziwić – bank musi bowiem sprawdzić i oszacować, czy jesteśmy wiarygodnym dłużnikiem i będziemy w stanie spłacać nasz kredyt hipoteczny przez kilkanaście lat.

Jak doradca hipoteczny może pomóc w doborze kredytu w Szczecinie i nie tylko?

Dlatego tak ważnym jest wyszukanie oferty jak najlepiej dopasowanej do możliwości i potrzeb przyszłego kredytobiorcy – w oparciu o dane takie jak wysokość dochodów, źródło ich uzyskiwania oraz formę umowy, koszty stałe oraz inne zobowiązania, liczbę członków rodziny czy docelowe przeznaczenie nieruchomości, na zakup której będziemy kredyt hipoteczny zaciągać. Równie istotne jest sprawne i bezpieczne przebrnięcie przez procedurę ubiegania się o upragnione finansowanie, która przyprawiać może o zawrót głowy.

Warto więc skorzystać z usług Doradcy Hipotecznego – świetnie zorientowanego w bogatej, często niejasnej dla laika ofercie banków; który dobierze najlepsze rozwiązanie, pomoże w skompletowaniu dokumentów i wytłumaczy zapisy w umowie kredytowej. Kredyt hipoteczny, dzięki któremu sfinansujemy nasze marzenie o własnym mieszkaniu czy domu jest zbyt poważną kwestią, aby pozostawiać ją przypadkowi! Kto może ubiegać się o kredyt hipoteczny? Każdy kto ukończył osiemnasty rok życia, posiada pełne zdolności do czynności prawnych oraz dysponuje stałym źródłem dochodu. Doradca hipoteczny na pewno pomoże Ci uzyskać kredyt w mieście Szczecin i nie tylko!

Jak działa doradca hipoteczny?

To, że możemy ubiegać się o kredyt, nie oznacza, że wzięcie go jest dobrym pomysłem. Kredyty hipoteczne są z reguły na wysokie kwoty, a ich spłata – długotrwała. Trzeba więc wziąć pod uwagę nie tylko aktualne potrzeby, ale też późniejsze możliwości ich spłaty. Potrzebny jest zatem doradca hipoteczny – specjalista od finansów. Przetłumaczy niezrozumiałe zapisy w umowie kredytowej i pomoże realnie ocenić opłacalność takiego kroku. Współpraca z doradcą zaczyna się od analizy funduszy. Ważne są nie tylko kwoty, ale również ich stabilność. Przed wzięciem kredytu warto przeanalizować możliwości jego spłacania. Doradca hipoteczny wie, jak to zrobić. Pomaga w takich kwestiach, jak kwota kredytu, czas trwania czy waluta. Negocjowanie warunków z bankiem nie jest proste dla osoby, która nie zna swoich praw i nie wie, jakie są możliwości. Doradca hipoteczny podzieli się swoją wiedzą, aby jego Klienci byli zadowoleni z zaciągniętego kredytu hipotecznego.

Co daje doradca hipoteczny?

Kredyty brane na zakup mieszkania, czy budowę domu często mają w umowie zapisy mówiące, że w przypadku ich niespłacania bank może zająć nieruchomość. Doradca hipoteczny podpowie, jak wysoki kredyt wziąć i jakie warunki spłaty ustalić, aby mieć możliwość terminowego spłacania rat przez wszystkie lata. Dzięki niemu można spać spokojnie, bez obaw, że problemy finansowe wygenerują wiele innych, poważnych kłopotów. Dobrze podpisana umowa kredytowa pozwoli nie stracić dachu nad głową.

Jakie źródła dochodu

są akceptowane przez banki?

 • Umowa o pracę
 • Umowa o dzieło
 • Umowa zlecenie
 • Działalność gospodarcza
 • Emerytura
 • Renta
 • Mianowanie
 • Kontrakt
 • Dochód z najmu
 • Dochód z za granicy

Jaki może być

Cel kredytowania

 • Zakup nieruchomości
 • Budowa nieruchomości
 • Pożyczka hipoteczna
 • Konsolidacja zobowiązań